Yurt Konserve Ön Bilgilendirme Formu

ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1.KONU

İşbu Satış Sözleşmesi Ön Bilgi Formu’nun konusu, SATICI' nın, SİPARİŞ VEREN/ALICI' ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürün/ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun - Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır. İş bu ön bilgilendirme formunu kabul etmekle ALICI, sözleşme konusu siparişi onayladığı takdirde sipariş konusu bedeli ve varsa kargo ücreti, vergi gibi belirtilen ek ücretleri ödeme yükümlülüğü altına gireceğini ve bu konuda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder.

  1. SATICI BİLGİLERİ

Ünvanı : İstanbul Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş (“Yurt Konserve”)

Adresi : MİMARSİNAN MAH.ESKİ SİLİVRİ CAD.NO.8 BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

Telefon 0212 861 43 43

Faks: 0212 861 43 48

Mersis No: 481002356300013

Eposta :info@yurtkonserve.com.tr

  1. ALICI BİLGİLERİ(Bundan sonra ALICI olarak anılacaktır.)

Teslim edilecek kişi:

Teslimat adresi:

Telefon:

Fax:

Eposta/Kullanıcı adı:

  1. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Ürün Açıklaması

Adet

Birim Fiyatı

Ara Toplam
(KDV Dahil)

Kargo Tutarı

Toplam :

 

Ödemenin kredi kartı kullanarak yapılması halinde, banka tarafından farklı taksit uygulaması gerçekleştirilebilir. Bu kampanyaların bankalar Satıcı'ya bildirilmemesi halinde bilgi verilmesi imkanı fiilen olmayacaktır. Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde yetkisiz ve/veya hukuka aykırı kullanım tespit edilmesi halinde yasal işlem başlatılacaktır. Bu durumda 23/2/2006 tarihli 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ve 10/3/2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre işlem yapılır.

 

  1. CAYMA HAKKI

27.11.2014 tarih 29188 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği”nin 2. Maddesinin (ğ) nolu bendi gereği “Yiyecek ve içecek gibi günlük tüketim maddelerinin, satıcının düzenli teslimatları çerçevesinde tüketicinin meskenine veya işyerine götürülmesine” ilişkin Mesafeli Sözleşmelerde cayma hakkı bulunmamaktadır. Ayrıca Yurt Konserve ’de satılan diğer tüm ürünler, uygun stoklama koşullarında depolanmaktadır. Teslim aldığınız ürünlerle ilgili bir şikâyetiniz olması durumunda teslimat tarihinden itibaren 7 gün içerisinde şikayetinizi 0212 861 43 43 numaralı Yurt Konserve Müşteri Hizmetleri hattımıza şikayetinizi iletebilirsiniz.

  1. YETKİLİ MAHKEME

Alıcı-Satıcı arasında doğacak hukuki uyuşmazlıklar, uyuşmazlığa ilişkin parasal değer ve sınırlar ölçüsünde Alıcının mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapabilir.

7.TESLİMAT

Mal/Hizmet'in teslimat masrafları Alıcı'ya aittir. Malın teslimatı; Satıcı'nın stokunun müsait olması ve ödemenin gerçekleşmesinden sonra taahhüt edilen sürede yapılır. Satıcı

Mal/Hizmet'i, Alıcı tarafından Mal/Hizmet'in sipariş edilmesinden itibaren en geç 30 (otuz) gün içinde teslim eder ve bu süre içinde yazılı bildirimle ek 10 (on) günlük süre uzatım hakkını saklı tutar. Herhangi bir nedenle Alıcı tarafından Mal/Hizmet bedeli ödenmez veya yapılan ödeme banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı Mal/Hizmet'in teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Mal ve Hizmet faturası kargo paketi üzerinde teslim edilecek olup, üzerinde fatura olmayan, bozulmuş, ıslanmış ve zarar gören paketlerin Alıcı tarafından bu sebep bildirilerek reddedilmesi gerekmektedir.

  1. SİPARİŞ TAKİBİ

Alıcı'nın Ön Bilgilendirme Formu ve Sözleşmeyi onaylamasını müteakip, Satıcı tarafından Alıcı'ya sipariş teyit konulu ve içeriğinde sözleşme bulunan bir e-posta gönderilecektir. Sipariş teyit e-postasından bulunan sipariş takip numarası ile Alıcı siparişine ilişkin süreçleri takip edebilecektir.

9. YÜRÜLÜLÜK

İşbu ön bilgilendirme formu mesafeli satış sözleşmesine ilişkin bilgilendirmeler içermekte olup, bu formun onaylanması ile sözleşme aşamasına geçilecektir. Satıcı tarafından dönemsel ve sürekli satışa ilişkin herhangi bir taahhütte bulunulmamıştır. Satıcı tarafından fiyat sabitlenmesine ilişkin herhangi bir taahhütte bululmamıştır. Ön Bilgilendirme Formu'nun Alıcı tarafından onaylanması, ön bilgilendirme ve sözleşme formunun Alıcı tarafından kabul edildiği anlamına gelmektedir. (TARİH : .../.../....)

SATICI :
İLETİŞİM :
ALICI :
İLETİŞİM :

+90 212 861 43 43

+90 212 861 43 48

info@yurtkonserve.com.tr